Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.

Додаток 5.4.1 Знайомтеся: Віктор Медведчук — третій президент України

Знайомтеся: Віктор Медведчук — третій президент України. Технологія захоплення

Погребинський не вважає себе скомпрометованим публікацією в "Українській правді"

Читачі "Української правди" вже знайомі з єзуїтськими методами створення єдиного інформаційного простору силами СДПУ(о). Нагадаємо, що під час виборів штаб цієї партії практично керував найбільшими каналами — тільки від них залежало, що буде, а чого точно не буде у сьогоднішньому випуску новин. І вони у цьому процвітали. Пізніше політолог Михайло Погребинський, що співпрацював з есдеками під час виборчої кампанії і якого зараз називають у числі авторів скандального звернення президента до народу з вимогою політичної реформи, фактично визнав факт такої "нормальної стандартної технології роботи зі ЗМІ".

Тоді, як довела УП у статті, СДПУ(о) використовувала "темники" для майбутньої перемоги Медведчука на президентських виборах.

Після нищівної "перемоги" СДПУ(о) на виборах, як свідчать наші численні колеги-журналісти, "темники" зникли. Але з появою на Банковій Медведчука, а потім і Сергія Васильєва, а також після частих візитів до Києва відомого "галериста" Марата Гельмана "темники" знову відродилися. Очевидно, в них знову з'явилася потреба.

Вперше "нові" "темники" були оприлюднені головою парламентського Комітету зі свободи слова Миколою Томенком на круглому столі в центрі імені Разумкова, де у той день обговорювали "ініціативи" президента. Саме цей круглий стіл у темниках рекомендовано ігнорувати. Що, до речі, й відбулося.

За словами Томенка, "темники" він одержав від людини, що входить до керівництва одного з телеканалів. "У силу зрозумілих причин я не можу її назвати", — сказав депутат у коментарі "Українській правді".

Ця людина вказала, що газети і канали одержують такі "темники" із головного управління інформаційної політики адміністрації президента.

"Загальний аналіз документа показує, що основні медіа, які перебувають під впливом влади, діють адекватно рекомендаціям", — сказав Томенко. "Така коректура ЗМІ направляється адміністрацією президента, що прямо суперечить нормам Конституції про заборону цензури".

На думку Томенка, елементом доказу правдивості отриманих ним документів є порівняння написаного з тим, що у дійсності відбувається у випусках новин телеканалів. Так, на думку голови комітету, дуже чітко простежується зв'язок з тим, що центральні телеканали не передавали новини про прес-конференцію трійки за відповідною вказівкою у темнику, що звучить так: "прохання ігнорувати".

Ми витратили певний час на те, щоб слова Томенка не сприймалися як голослівні. І от що виявлено. По-перше, прохання невідомих авторів документа ігнорувати окремі заходи виконують беззаперечно канали "Ін-тер", "1 + 1", ТЕТ, частково УТ-1. Не дивно — усі ці канали перебувають під прямим контролем СДПУ(о). Але набагато цікавіше спостерігати за рекомендаціями, що стосуються акцентів висвітлення.

Майже 100-відсотковий збіг із темниками (дивися документ нижче) було виявлено у газеті "Київські Відомості". Порівняйте самі:

І це тим більше дивно, якщо врахувати, що нещодавно блок "НУ" вважав необхідним перехід до парламентсько-президентської республіки. А нині, на думку Ющенка, "не час", суспільство і політикум, мовляв, не дозріли. "Київські Відомості", вівторок, 3 вересня.

"З одного боку, "НУ" говорить, що блок давно вважав необхідним перехід до парламентсько-президентської республіки, з другого відзначає, що "зараз не час" для зміни політичної системи, суспільство і політикум не дозріли". ("Темник")

Ось іще один пасаж із тієї ж статті:

" Занервував глава мегафракції Віктор Ющенко, очевидно тому, що бачить загрозливу перспективу втрати надій на президентське крісло". "Київські Відомості", вівторок, 3 вересня.

А ось те саме, але з рекомендацій "темника".

"Така незважена і суперечлива реакція В. Ю. може свідчити про те, що він нервує через те, що бачить реальну перспективу втрати надій на президентське крісло".

Що стосується телебачення, то тут найбільш запам'ятався (за винятком тотального мовчання з приводу акцій опозиції), мабуть, зовсім однаковий, щоправда, зовсім необразливий синхрон Сергія Тігіпка на всіх каналах. Прочитавши темник, стає зрозуміло, чому він так полюбився журналістам. "Прохання, щоб заклики до дружби з "НУ" з боку політичних сил, що підтримують президента, озвучувалися тільки ті, що висловлені С. Тігіпком, а не іншими коментаторами", говориться у темнику.

От як це виглядало.

СИНХРОН: Сергій ТІГІПКО, лідер фракції "Трудова Україна і ПППУ": "Основна проблема, яка була між нами у наших поглядах — це щодо проведення політичної реформи. І якщо сьогодні сам президент пішов на ці кроки, то я вважаю, і зараз ми говорили саме на погоджувальній раді, що ми повинні, як Верховна Рада, стати ініціаторами, центром проведення цих політичних змін. І для цього потрібна, у першу чергу, більшість. По соціальних питаннях, з "Нашою Україною", по економічних змінах із "Нашою Україною" у нас не було проблем, були проблеми по термінах у проведенні політичних реформ". Подробиці, Інтер, 2 вересня, 20:00.

СИНХРОН: Сергій ТІГІПКО, лідер фракції "Трудова Україна": "Якщо сьогодні сам президент пішов на ці кроки, то, я вважаю, і зараз ми говорили на погоджувальній раді, що ми повинні, як Верховна Рада, стати ініціаторами, центром проведення цих політичних змін, і для цього потрібна, у першу чергу, більшість. По соціальних питаннях з "Нашою Україною", по економічних змінах із "Нашою Україною" у нас не було проблем, були проблеми по термінах проведення політичних реформ". Підсумковий випуск ТСН, 2 вересня, 23:58 (за матеріалами "Огляду ефіру").

Можна, звичайно, припустити, що Тігіпко вимовив тільки цю фразу, складніше уявити, що все інше, що він сказав, була суцільна нісенітниця, але факт залишається фактом — канали чітко виконали завдання темника. Хто цікавиться, може сам продовжити дослідження особливостей української журналістики, яку контролює СДПУ(о).

Дополнительный комментарий к событиям недели 36 Для служебного пользования Тема недели:

1. Под знаком обсуждения телеобращения президента Л. Кучмы к украинскому народу начнет новую сессию Верховная Рада Украины. ДСП. Просьба по вопросу формирования состава коалиционного правительства брать комментарии не у членов действующего Кабмина, а у представителей фракций, политических партий и общественных организаций.

Просьба не акцентировать внимание на проекте закона "О выборах народных депутатов Украины", внесенном народными депутатами Ю. Иоффе и Г. Дашутиным.

Основные темы недели:

2. Участие президента Л. Кучмы во Всемирном саммите по вопросу устойчивого развития в Йоханнесбурге (ЮАР).

ДСП. При освещении двусторонних встреч просьба акцентировать внимание на общении президента с представителями европейской политической элиты. Встречи с лидерами африканских государств просьба освещать во внешнеэкономическом контексте по дополнительному согласованию.

Темы для освещения в воскресных телепрограммах:

4. Реакция общества и политиков на обращение президента Л. Кучмы к украинскому народу 24 августа 2002 года.

ДСП. Просьба в газетных материалах использовать текст открытого письма В. Ющенко президенту и его статьи в "Зеркале недели" (от 31.08.02 г.) для демонстрации противоречивости позиции "Нашей Украины" в отношении телеобращения Л. Кучмы. С одной стороны, "НУ" говорит, что блок давно считал необходимым переход к парламентско-пре-зидентской республике, с другой — отмечает, что "сейчас не время" для изменения политической системы, общество и политикум не созрели. С одной стороны, "НУ" — против вмешательства АП в структуризацию парламента, с другой — просит президента о содействии в формировании большинства на базе "НУ". Каким же высказываниям В. Ющенко верить? Такая невзвешенная и противоречивая реакция В. Ю. может свидетельствовать о том, что он нервничает из-за того, что видит реальную перспективу потери надежд на президентское кресло.

Позицию СДПУ(О) относительно политической реформы просьба подавать в обычном информационном режиме.

Просьба не акцентировать внимание на инициативах некоторых политиков по проведению референдума о переходе к парламентско-пре-зидентской политической системе.

Просьба не освещать конфликт Е. Червоненко и О. Рыбачука.

Просьба не называть количество депутатов, которые якобы согласились войти в парламентское большинство.

Просьба, чтобы призывы к дружбе с "НУ" со стороны политических сил, поддерживающих президента, озвучивались только высказанные С. Тигипко, а не другими комментаторами.



 

Created/Updated: 25.05.2018

stop war in Ukraine

ukrTrident

stand with Ukraine