Міжнародне економічне право - Дахно I. I.

5.2.25. Організація американських держав (ОАД) Organization of American States (OAS)

Заснована в 1890 р. для виконання переважно комерційних функцій. На 9-й Міжамериканській конференції, що відбулася 1948 р. у м. Богота (столиця Колумбії), було прийнято Статут і назву. Метою діяльності ОАД було проголошено, зокрема, мир і процвітання країн Західної півкулі.

До складу ОАД входять 35 держав. При ній акредитовані постійні спостерігачі від Японії, Німеччини, Франції, Росії, Ізраїлю, Італії, Іспанії та інших країн. Найвищим органом є Генеральна асамблея, що складається з представників держав—членів. Скликається Генеральна асамблея щорічно. Сесії відбуваються почергово у столицях дер-жав—учасниць.

Виконавчий орган — Постійна рада (в окремих джерелах — Генеральний секретаріат), розташована у Вашингтоні (США).

5.2.26. Організація арабських країн— експортерів нафти (ОАПЕК) Organization of Arab Petroleum Exporting Countries (OAPEC)

Організацію було створено в 1968 р. з метою координації діяльності арабських країн у нафтовому секторі економіки та відстоювання інтересів країн—учасниць. Штаб-квартира розташована в Ель-Кувейті (Кувейт).

5.2.27. Організація африканської єдності (ОАЄ) Organization of African Unity (OAU)

Це міжурядова організація, до якої входять понад 50 країн Африки. Створена в 1963 р. на конференції глав держав та урядів африканських країн. У листопаді 1984 р. до складу ОАЄ було прийнято Сахарську Арабську Демократичну Республіку (Західну Сахару). У відповідь на такий крок з ОАЄ вийшла Марокко, яка вважає Західну Сахару своєю територією.

Економічне співробітництво належить до пріоритетних сфер діяльності ОАЄ.

Найвищий орган — Асамблея глав держав та урядів, яка скликається щорічно. Вищим виконавчим органом є Рада міністрів закордонних справ, засідання якої проводяться двічі на рік. Постійним управлінським органом є Генеральний секретаріат. Штаб-квартира розташована в Адіс-Абебі (Ефіопія).

5.2.28. Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Organization for Economic Cooperation and Development (OECD)

Це міжурядова організація економічно розвинених країн Заходу. Створена в 1961 р. замість Організації європейського економічного співробітництва, яка існувала впродовж 1948—1960 рр. Діяльність ОЕСР спрямована на забезпечення економічного і соціального добробуту держав—членів та стимулювання допомоги країнам, що розвиваються. Засновниками ОЕСР були 24 країни, зокрема Австралія, Австрія, Бельгія, Німеччина, Великобританія, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Ісландія, Італія, Люксембург, Нова Зеландія, Нідерланди, Норвегія,

Португалія, Франція, Швейцарія, Швеція, Туреччина, США, Канада, Японія, Фінляндія та ін. Протягом 90-х років до ОEСP увійшли ще 5 країн: Мексика, Чехія, Угорщина, Польща та Південна Корея, і загальна кількість держав—учасниць досягла 29. Заявку на вступ до ОEСP подала, зокрема, Pосія.

У межах ОEСP розпочало свою діяльність у 1974 р. Міжнародне енергетичне агентство. Вищий орган ОEСP — Pада представників держав—учасниць — проводить засідання один раз на рік. Штаб-квартира ОEСP розташована в Парижі (Франція).



 

Created/Updated: 25.05.2018

stop war in Ukraine

ukrTrident

stand with Ukraine