київський національний університет культури і мистецтва

Київський національний університет культури і мистецтва


Міністерство культури і мистецтв

01195С, м.Київ, вул.Щорса, 36
(044)тел.269-98-44

Напрямки підготовки Спеціальності
Культура Культурологія
Бібліотекознавство та бібліографія
Музейна справа та охорона пам'яток історії та культури
Документознавство та інформаційна діяльність
Менеджмент Менеджмент організацій
Право Правознавство
Педагогічна освіта Соціальна педагогіка
Мистецтво Образотворче мистецтво


Статус

національний

Тип

університет

Акредитація

IV

Ліцензія

-

Підпорядкованість

Міністерство освіти і науки України

Керівник ВНЗ

ректор Поплавський Михайло Михайлович, доктор педагогічних наук, професор

Адреса

01042, Київ, вул. Чигоріна, 20

Телефони

(044) 2858527; 2854386

Факс

(044) 5299846

Web-сайт

www.knukim.edu.ua

E-майл

novosti@knukim.edu.ua

Військова кафедра

присутня

Напрями підготовки

Культура
Мистецтво
Журналістика
Міжнародні відносини
Філологія
Соціологія
Економіка і підприємництво
Менеджмент
Право
Комп'ютерні науки

Дата заснування

1968 р.

 

Про історію

1968 року відповідно до Постанови Ради міністрів СРСР № 608 від 8 серпня 1968 р. і постанови Ради Міністрів УРСР № 459 від 28 серпня 1968 р був заснований Київський державний інститут культури ім. Корнійчука. В той час при ньому існували лише "Культурно-освітній", "Бібліотечний" факультети та факультет "Громадських професій".

На початку 90-х рр. розпочалися політичні і соціальні процеси, які схвилювали всю державу. Особливо активно на ці події зреагувала молодь, що з надією чекала змін і нововведень. У КДІК здійнялася хвиля студентських вимог національно-демократичного характеру. Студенти вимагали вивісити блакитно-жовтий прапор та відмінити радянські ідеологічні дисципліни. В Інституті сформувалась філія Української студентської спілки, з’явилося товариство української мови ім. Тараса Шевченка.

21 квітня 1993 року, наказом Міністра культури України Івана Михайловича Дзюби, на посаду виконуючого обов'язки ректора Київського державного інституту культури і мистецтв було призначено неформального лідера студентства, доктора педагогічних наук, професора Михайла Поплавського, з якого розпочався новий етап у історії КДІК.

Новий ректор вже до 1996 року сформував високопрофесійний професорсько-викладацький колектив, розробив і втілив на практиці кілька альтернативних проектів фінансування. У Інституті були здійснено перші комерційні набори, створено сучасну матеріально-технічну базу для навчального процесу, оновлено навчальні плани та їх методичне забезпечення, відкрито нові спеціальності та відповідні спеціалізовані кафедри, створено факультет довузівської підготовки та нові структурні підрозділи.

1997 року, згідно з концепцією "Перспективного розвитку", розробленою М.М. Поплавським, були відкриті кафедри "Правознавства", "Етнокультурології", "Комп‘ютерних технологій", "Соціології", а також перший в Україні Інститут кіно і телебачення для підготовки режисерів та операторів телебачення, звукорежисерів, дикторів і ведучих телепрограм, фотохудожників-рекламістів, режисерів анімаційного кіно та тележурналістів.

11 листопада 1997 року Постановою Кабінету Міністрів КДІКу був наданий статус Київського державного університету культури і мистецтв (КДУКіМ) . Це передбачало, крім усього іншого, розгортання програм підготовки науково-педагогічних кадрів не лише через аспірантуру, а й докторантуру. Так, вперше в Україні було відкрито докторантуру із спеціальностей "Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографознавство", "Соціальна педагогіка", "Методика музичного виховання".

1 лютого 1999 року Указом Президента України за значний внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів для галузей культури та збереження і розвиток мистецьких традицій українського народу, Київському державному університету культури і мистецтв надано статус національного. Колишній КДІК отримав вже звичну нам назву Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ).

Протягом 2000 року у КНУКіМ акредитовані всі спеціалізації за спеціальністю "Менеджмент організацій", відкриті нові кафедри: "Спортивного танцю", "Операторської майстерності", "Звукорежисури", "Книгознавства та видавничої діяльності", "Міжнародної інформації", забезпечені найсучаснішим обладнанням спеціалізовані лабораторії для практичних занять студентів кафедр "Шоу-бізнесу" та "Модельного бізнесу".

У 2001 році створені кафедри "Перукарського мистецтва та декоративної косметики" і "Готельно-ресторанного бізнесу". У 2006 році відкрився новий Інститут перекладу, який включає три кафедри: "Германської філології", "Романської філології" та "Загальної філології", а також запроваджені нові престижні спеціальності – "Журналістика" та "Міжнародні відносини".

Про університет

На сьогоднішній день у складі Київського національного університету культури і мистецтв налічується декілька інститутів. Інститут мистецтв включає факультети: "Режисури та хореографії" і "Музичного мистецтва". Завідувач Кафедри "Сучасної класичної хореографії" – професор, заслужена артистка України, лауреат міжнародного конкурсу артистів балету імені Сержа Лифаря Рехвіашвілі Аніко Юріївна має великий досвід роботи, як балетмейстер-постановник та художній керівник театру сучасної хореографії "Сузір'я Аніко".

Для тих хто мріє стати професійним організатором концертних шоу, творчих турів зірок української та зарубіжної естради підійде факультет "Режисури естради та масових свят". Студенти вивчають сценічну мову, майстерність ведучого, риторику, сценічна пластику, художньо-декоративне оформлення вистав та свят. Саме за їхньою участю проходять всі мистецькі акції Університету, телевізійні проекти "Крок до зірок" та "Наша пісня".

Музиканти теж мають з чого обирати. Факультет "Музичного мистецтва" пропонує якісну освіту на кафедрах "Інструментальної музики", "Духових та ударних інструментів", "Естрадного вокального мистецтва", "Фольклористики, народного, пісенного та інструментального виконавства", "Хорового диригування та академічного співу", "Кобзарського мистецтва та бандури", "Теорії музики та музичного виховання".

Особливою популярністю користується кафедра "Естрадного співу". ЇЇ завідувач – професор, народний артист України Шпортько Віктор Михайлович керує колективом видатних викладачів, серед яких: народна артистка України Алла Кудлай, народний артист України Віталій Білоножко, професор, зірка української естради Павло Зібров та ін.

Професійну вищу освіту диктора, оператора або звукорежисера телебачення можна отримати в Інституті кіно і телебачення. Викладачі інституту – справжні майстри кінематографу: народна артистка СРСР Ада Роговцева, кінорежисер Георгій Шкляревський, заслужений діяч мистецтв України, академік Євразійської академії телебачення і радіомовлення, професор Терещенко Юрій Михайлович. Вже під час навчання студенти отримують можливість реалізовувати свої знання на практиці. Їх залучають до зйомок кліпів поп-зірок, їхні роботи беруть участь у різноманітних кінематографічних молодіжних фестивалях. До переліку предметів, що вивчаються в інституті входять: майстерність актора, тележурналістика, сучасна звукорежисура в кіно і ТБ, музична драматургія кіно та ТБ, нові аудіо-візуальні технології та багато інших.

Інститут менеджменту і бізнесуодин із самих популярних та розвинених. Він готує управлінців в наступних галузях – туризму, готельно-ресторанного бізнесу, економіки, шоу-бізнесу, PR та модельного бізнесу.

Викладачі Інституту менеджменту – це практики своїх галузей, вони дають студентам не тільки теоретичні знання, а й забезпечують їх широким спектром практичного досвіду. Всі студенти беруть участь у великих міжнародних виставках, таких як REX (реклама, маркетинг, мас-медіа), "Спорт та відпочинок" (туристичний бізнес), "Готельний та ресторанний бізнес України". Студенти Кафедри "Модельного бізнесу" відвідують покази відомих дизайнерів та щорічні українські покази "Сезони моди".

Загалом у складі КНУКіМ перебуває 6 інститутів. Крім згаданих, це ще Інститут культури, Інститут державного управління і права та створений 2006 року Інститут перекладу. Навчання проходить за 23 спеціальностями і налічує понад 80 спеціалізацій. Конкурс на вступ – один із найвищих по всій Україні – на деякі спеціальності до 15 чоловік на місце. Що свідчить про довіру українців до освіти, яку надає КНУКіМ.

Університет має власний сайт www.knukim.edu.ua, а у 1999 році створено університетську корпоративну комп’ютерну мережу та Internet-кафе.

Наукова бібліотека КНУКіМ регулярно оновлюється сучасними спеціалізованими виданнями та необхідною фаховою літературою. Бібліотека КНУКіМ має багату колекцію нот, партитур та клавірів.

При Університеті створено Київську теоретичну школу менеджменту шоу-бізнесу та індустрії розваг, існують спеціалізовані аудиторії зі сценами, костюмерний та постановчий цехи, аудиторії для занять сценічним рухом, фехтуванням, сценічною пластикою, танцем, два професійно обладнаних фотопавільйони та дві фотолабораторії із сучасною технікою для обробки та друку плівок, три відеомонтажні майстерні, обладнані за останніми технологіями, чотирнадцять творчих майстерень, де викладають провідні оператори і фотографи України, дві навчальні лабораторії оснащені сучасною комп’ютерною технікою для проведення лабораторних занять з дисциплін "Технологія продукції ресторанного господарства", "Устаткування в готельно-ресторанному бізнесі" та "Барна справа".

Також у КНУКіМ функціонують дві спеціалізовані Вчені ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій.

Видатні викладачі

Серед викладачів Київського національного університету культури і мистецтв більше 100 докторів наук та професорів, близько160 кандидатів наук, доцентів, більше 50 народних артистів України, близько 60 Заслужених артистів України та Заслужених діячів мистецтв України, понад 50 лауреатів міжнародних і національних конкурсів та фестивалів, володарів Грантів міжнародних фондів та науково-просвітницьких організацій. Серед них такі відомі особистості, як:

Богдан Бенюк – викладач кафедри "Театральної режисури та акторського мистецтва". Народний артист України, член Спілки театральних діячів і Спілки кінематографістів України, кавалер ордену Св. Михаїла. Отримав дві нагороди на щорічному присудженні премій "Київської пекторалі" та перші премії за спектаклі: "Момент", "Сон у літню ніч", "Швейк".

Оксана Білозір – викладач кафедри "Естрадного вокального мистецтва". Заслужена артистка України, народний посол України. Популярна співачка України.

Віталій Білоножко – викладач кафедри "Естрадного вокального мистецтва", народний артист України, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого V ступеня, професор, співак. Організатор фестивалю "Мелодія для двох сердець".

Сергій Звєрєв – почесний професор КНУКіМ. Легенда перукарського мистецтва, відомий російський кутюрьє, дизайнер-модельєр, топ-стиліст, чотириразовий власник національної премії "Овація", чемпіон Європи та Абсолютний Чемпіон Світу з перукарського мистецтва.

Ірина Шинкарук – солістка Державний театру пісні міста Києва та Національного радіо України. Дипломант Всеукраїнського фестивалю "Оберіг", І премія в жанрі поп-музики Всеукраїнського фестивалю "Червона рута", гран-прі Міжнародного фестивалю "Білостоцькі мальви", диплом FІDОF та приз за виконання кращої пісні Міжнародного фестивалю "Голос Азії", гран-прі фестивалю "Море друзів", гран-прі Всеукраїнського телефестивалю "Мелодія".

Олександр Злотник – викладач кафедри "Естрадного вокального мистецтва", народний артист України, член спілки композиторів України, Кавалер Міжнародного Ордена Миколи Чудотворця, віце-президент Міжнародної корпорації "Слов'янський базар", автор музики до багатьох кінофільмів, мюзиклів, симфонічних творів, камерної та інструментальної музики, хорів, пісень.

Аніко Рехвіашвілі – завідувач Кафедри "Сучасної класичної хореографії", заслужена артистка України, Лауреат Всеукраїнського та ІІ-го Міжнародного конкурсу ім. С. Лифаря, професор. Художній керівник і балетмейстер балету "АНІКО БАЛЕТ". Виконує постановки для солістів Національної опери України, для драматичних театрів Києва, кіно та різноманітних шоу.

Ада Роговцева - викладач кафедри "Дикторів та ведучих телепрограм". Народна артистка Радянського Союзу, народна артистка України, Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка, володар премії Спілки театральних діячів ім. М. Заньковецької та премії "Київська пектораль" (двічі). Нагороджена орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, професор.

Віктор Шпортько – завідувач кафедри "Естрадного вокального мистецтва". Народний артист України, артист, соліст-вокаліст естради, лауреат Всесоюзного конкурсу "С песней по жизни", член Асоціації естрадних діячів України.

Валерія Вірська – народна артистка України, доцент кафедри "Бальної хореографії" Київського національного університету культури і мистецтв.

Алла Кудлай – викладач кафедри "Естрадного вокального мистецтва", народна артистка України, солістка телерадіокомпанії України.

Ліна Прохорова – викладач кафедри "Естрадного вокального мистецтва", заслужена артистка України, кавалер Ордену Святої Ольги, професор кафедри естрадного співу Київського національного університету культури і мистецтв.

Георгій Шкляревський – завідувач кафедри "Режисури телебачення", заслужений діяч мистецтв України, кінорежисер.

Ніна Матвієнко – викладач кафедри "Фольклористики, народного, пісенного та інструментального виконавства" народна артистка України, солістка Українського народного хору ім. Г.Верьовки, володарка Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка, Герой України.

В'ячеслав Зайцев – почесний професор КНУКіМ, кутюрье, художник, поет, президент Московського Будинку Моди, заслужений діяч мистецтв Російської Федерації, кавалер Ордену "За заслуги перед вітчизною".

Раїса Недашківська – народна артистка України, актриса театру і кіно, кавалер ордена Ольги III ст., художній керівник Театру Раїси Недашківської "Пiд зоряним небом".

Павло Зібров – викладач кафедри "Естрадного вокального мистецтва", народний артист України, співак, композитор, художній керівник "Театру пісні П. Зіброва". Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Ян Табачник – народний артист України, керівник і засновник "Міжнародного творчого центру Яна Табачника". Володар титулу "Золотий акордеон Європи" та "Гранд-маестро". Лауреат премій "Овація", "Арт-Олімп", ім..М.Ломоносова, Сіді Таль. Кавалер орденів України "За заслуги" І, ІІ, ІІІ ступеню, Святого Станіслава ІІ, ІІІ, ІV ступеню, Миколи Чудотворця, орденської відзнаки "Суспільне визнання", Михайла Ломоносова, Петра Великого, "Міжнародної слави" від Патріарха Всея Русі Олексія ІІ.

Євген Паперний – народний артист України, професор Київського Національного університету культури і мистецтв України, викладач акторської майстерності, актор театру і кіно.

Валентина Степова – народна артистка України, солістка Національної опери України.

Лариса Кадрова – народна артистка України, голова правління благодійної організації "Шевченківський фонд —XXI століття", актриса Київського театру ім. І.Франка, лауреат премії Спілки театральних діячів України ім. М.Заньковецької.

Зіркові випускники

Ірина Білик – випускниця кафедри "Режисури естради та масових свят". Заслужена артистка України з 1996 р., артистка мистецької агенції "Нова" (м. Київ), член Спілки композиторів України.

Катерина Бужинська – випускниця кафедри "Естрадного вокального мистецтва". Заслужена артистка України, володар титулу – "Людина року – 98" в номінації "Юний Талант року".

Ані Лорак – випускниця кафедри "Режисури естради та масових свят". Краща співачка України 2002 року за версією премії "Золота Жар-птиця", наймолодша заслужена артистка України, посол доброї волі ООН в Україні з питань ВІЧ/СНІДу, кавалер Ордену Святого Станіслава в Україні.

Наталя Могілевська – випускниця кафедри "Режисури естради та масових свят". Заслужена артистка України, телеведуча програми "Шанс", краща співачка 1999 р. за версією премії "Золота Жар-птиця", неодноразово відзначена різноманітними преміями та нагородами за відеороботи "Місяць" та "Только Я".

Віктор Павлік – випускник кафедри "Естрадного вокального мистецтва". Заслужений артист України, артист мистецької агенції "Територія А", співак, гітарист, капітан футбольної команди зірок української естради, володіє турецькою мовою.

Максим Паперник – випускник кафедри "Театральної режисури". Найпрогресивніший український кліпмейкер, улюблений відеорежисер майже всіх українських естрадних виконавців: Ірина Білик, Олександр Пономарьов, Катерина Бужинська, Наталя Могілевська, Михайло Поплавський та інших. Режисер мюзіклів: "За двумя зайцами" (2003), "Снежная королева" (2003), "Двенадцать стульев" (2004) та багатьох інших.

Ірина Сказіна – випускниця кафедри "Режисури естради та масових свят", співачка, режисер телекомпанії "Київ". Отримала премію Гільдії кіноакторів України за кращу чоловічу роль у кліпі "Его губы пахнут манго".

Ольга Юнакова - випускниця "Кафедри режисури естради та масових свят". На професійній сцені з 1990 року. Лауреат більш ніж 10 пісенних конкурсів та фестивалів. Випустила 3 альбоми. Має власну студію звукозапису "НА КУЛИЧКАХ РЕКОРДЗ".

Юрко Юрченко – випускник "Кафедри режисури естради та масових свят", співак композитор, аранжувальник та автор текстів багатьох пісень.

Назарій Яремчук – випускник кафедри "Театральної режисури", голос та душа української пісні, народний артист України, лауреат національної премії ім. Т.Г. Шевченка.

Дмитро Клімашенко – популярний український виконавець та продюсер, дипломант Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості "Золота фортуна" в номінації "За творчі досягнення в галузі сучасного українського мистецтва" (2000), володар другої премії в номінації "Кращий співак року" на фестивалі "Золота жар-птиця"(2001). У 2003 році створив власний продюсерський центр та студію звукозапису "ДК мюзік" для підтримки молодих талантів України.

Марина Одольська – популярна українська співачка. Лауреат фестивалів: "Пісенний вернісаж", "Таврійські ігри" (1995, 1996, 1997 рр.).

Також випускниками та студентами КНУКіМ є учасники відомих молодіжних гуртів "Екс-президенти", "Гавана", "Сотжерс" та телевізійного проекту "Шанс"на телеканалі "Інтер" – Наталя Валевська, Сергій Мироненко, Олена Чирва, Андрій Князь, Петро Дмитриченко, Денис Болдишев та інші студенти кафедри "Естрадного вокального мистецтва".

Творчі колективи

При Київському національному університеті культури і мистецтв створені різноманітні творчі колективи. У 1999 році був створений ансамбль народного танцю "Київ", який є творчою лабораторією кафедри народної хореографії. Художнім керівником і головним балетмейстером ансамблю є професор С.Зубатов.

Також при Університеті створено багато музичних колективів, що виконують автентичний фольклор та традиційну музику різних регіонів України. Серед них: фольклорний ансамбль "Кралиця"(керівник І. Синельников), ансамбль інструментальної музики "Будьмо"(керівник М.Голючек), студентський духовий оркестр "Гармонія", джаз-ансамбль "Юнівер", ансамбль ударних інструментів "Ars-Nova", камерний хор "Anima", Академічний хор кафедри хорового диригування КНУКіМ, театру сучасної хореографії "Сузір'я Аніко", а також ансамблі гітаристів та акордеоністів.

Відзнаки

2002 рік – за високий професійний рівень та внесок у розбудову освіти в Україні, створення іміджу нашої держави у світі, Київський національний університет культури і мистецтв став переможцем Національного конкурсу "Золоті торгові марки-2002"і отримав премію "Золотий Арт-Олімп" у номінації "Суспільне визнання".

2001 рік – Київський національний університет культури і мистецтв було визнано одним з найкращих вищих навчальних закладів освіти України, а його ректору М.Поплавському вручено статуетку "Софія Київська" і золоту медаль "За заслуги в освіті".

2005 рік – за загальним рейтингом вищих навчальних закладів "Софія Київська" Київський національний університет культури і мистецтв знаходиться у першій п’ятірці.


Created/Updated: 25.05.2018

stop war in Ukraine

ukrTrident

stand with Ukraine