Проверка IMEI кода телефона

База данних викрадених мобільних телефонів Державне підприємство Український державний центр радіочастот

По теме:


проверить IMEI

Что такое IMEI?

IMEI (International Mobile Equipment Identifier) - число состоящее из 15 цифр, представляет собой уникальный номер каждого мобильного телефона стандарта GSM. Устанавливается на заводе при изготовлении и служит для точной и полной идентификации устройства в GSM сети.

  1. Перевіряються лише телефони та радіоелектронні засоби*, які можуть обслуговуватись у мережах операторів стільникового зв’язку України.
  2. Для визначення коду IMEI, записаного у пам’яті телефону, наберіть комбінацію *#06#. Миттєво на екрані ви побачите код IMEI цього телефону.
  3. Цифри кодів IMEI деяких моделей телефонів розділені на групи службовими символами- . # / (наприклад ХХХХХХ / ХХ / ХХХХХХ / Х, або ХХХХХХ-ХХ-ХХХХХХ-ХХ), які при перевірці (в узагальненій базі кодів IMEI за допомогою SMS повідомлення або у віконці на цьому сайті нижче) набирати не обов’язково.
  4. Наявність позначки ua-ucrf під кришкою телефону не є гарантією сертифікації телефону або внесення його коду IMEI до узагальненої бази кодів IMEI а лише свідчить, що телефони цієї моделі адаптовані (підготовлені) виробником для поставки в Україну (не є підтвердженням того, що код ІМЕІ телефону внесений до БД ІМЕІ).
  5. Як альтернатива перевірці коду IMEI на цьому сайті можна здійснювати перевірку шляхом надсилання SMS повідомлення з кодом IMEI на короткий номер „307”.
    Вартість відправки SMS повідомлення – за тарифами операторів як звичайне SMS повідомлення.
  6. Будьте уважні при введенні цифр коду!

* Радіоелектронні засоби, що містять у своєму складі GSM-модулі з кодами IMEI (у тому числі плати для ремонту мобільних телефонів, 3G-модеми у ноутбуках, USB-модеми, автомобільні сигналізації з GSM-модулями, охоронно-пожежні сигналізації, тощо).

База IMEI

Відповідно до “Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв” (затвердженим рішенням НКРЗ від 05.02.09 № 1338, далі – Положення), для подальшого використання на території України терміналів мереж стільникового зв’язку, які ввозяться до України, здійснюється реєстрація їх кодів ІМЕІ (міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) в узагальненої базі даних кодів ІМЕІ терміналів (далі – БД ІМЕІ), яку веде Державне підприємство „Українській державний центр радіочастот” (далі – УДЦР).

Згідно п. 1.7. “Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв” (затвердженого рішенням НКРЗ від 05.02.2009 р. № 1339), не дозволяється реалізація терміналів, міжнародні коди ідентифікації (далі – код ІМЕІ) яких відсутні в БД ІМЕІ.

Рекомендуємо! Під час купівлі телефонів обов’язково перевіряйте наявність кодів IMEI в БД ІМЕІ за допомогою ВЕБ-сайту УДЦР у розділі “Перевірка коду ІМЕІ” або шляхом відправлення СМС повідомлення (в тексті повідомлення вказавши код IMEI телефону який ви маєте намір перевірити) на короткий номер „307” з будь-якого мобільного оператора України. Відсутність коду в БД ІМЕІ свідчить про сумнівне джерело походження телефону в Україні та в подальшому про відмову операторів мобільного зв’язку в обслуговуванні цього телефону в мережах операторів мобільного зв’язку України.

З порядком внесення кодів IMEI до БД ІМЕІ, які було ввезено особисто, або отримано в міжнародних поштових відправленнях з-за кордону в Україну, та встановленою формою заяви про внесення до БД ІМЕІ кодів IMEI можна ознайомитись, якщо перейти до розділу “Зразок заяви”.

У розділі “Питання та Відповіді” Ви можете ознайомитись з питаннями, що найчастіше зустрічаються у громадян при реєстрації кодів ІМЕІ.

Ознайомитись з “Переліком  радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, в тому числі переміщення у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, не потрібні дозволи” (затверджений рішенням НКРЗ від 04.02.2010 р. № 51) можна, якщо натиснути тут.

Відповідно п.3 ст.25 Закону України “Про радіочастотний ресурс України” Реєстр радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, веде Національна комісія,  що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації і не рідше ніж два рази на рік публікує цей перелік в офіційному бюлетені НКРЗІ.

З зазначеним Реєстром у електронному вигляді можна ознайомитися тут.

Пошук сертифікату відповідності можна здійснити тут.

Детальну інформацію щодо внесення кодів ІМЕІ до узагальненої бази даних, можно дізнатись за телефоном інфо-центру УДЦР (044) 422-85-85